Tydzień Biblioteki Szkolnej

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych był okazją

do zorganizowania w dniach 24 – 28 października 2016 r. Tygodnia Biblioteki Szkolnej.

Imprezę rozpoczęły Imieniny Biblioteki, na które przybyli czytelnicy klas I-IV. Na dużym arkuszu szarego papieru złożyli swojej bibliotece życzenia. W następnych godzinach dzieci ze świetlicy szkolnej wysłuchały opowiadania o wróbelku Elemelku i wzięły udział w zabawie inscenizowanej treścią utworu.

W drugim dniu uczniowie klas starszych czytali młodszym koleżankom i kolegom „Bajki samograjki” Jana Brzechwy. Chętni uczestnicy spotkania z Brzechwą wykonali ilustracje do bajki „Kot w butach” a także obejrzeli wystawkę książek z autografami ich autorów.

26 października to dzień urodzin Wandy Chotomskiej. Z tej okazji mali czytelnicy zostali zapoznani z twórczością znanej poetki. Wysłuchali wybranych utworów i bawili się, układając puzzle do ilustracji z wierszy i opowiadań autorki.

O roli baśni i jej przekazie dzieci dowiedziały się na podstawie tekstu „Królewny Śnieżki”. Usłyszały co to są rekwizyty, a także fikcja i prawda literacka.

Starsi uczniowie nie uczęszczający na lekcje religii słuchali głośno czytanych tekstów „W pustyni i w puszczy” i „Janka Muzykanta” Henryka Sienkiewicza. Młodsze jak i starsze dzieci przygotowały prace plastyczne na konkurs zatytułowany „Śladami postaci „W pustyni i w puszczy”, zorganizowany w ramach roku autora przez Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

W ramach Tygodnia powstały listy książek czytanych chętnie przez rodziców i nauczycieli naszych uczniów z okresu ich dzieciństwa.

Słodkie nagrody można było wygrać odpowiadając na zgaduj -zgadule czytelnicze, natomiast pisząc krótkie rymowanki na mini konkurs pt. „Mojej bibliotece krótki wierszyk sklecę” – wygrać nagrody rzeczowe. Nazwiska zwycięzców i ich rymowanek znajdziecie poniżej.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom Tygodnia Biblioteki Szkolnej i zachęcam do udziału w kolejnych przedsięwzięciach.