Klasa 3c w Muzeum Łużyckim

Stowarzyszenie Kuźnia i Muzeum Łużyckie zorganizowały w dniu 7.12.2017 r. warsztaty dla uczniów klasy 3c oraz ich niemieckich kolegów. Cały projekt został dofinasowany ze środków Euroregionu Nysa. Tematem przewodnim spotkania były legendy łużyckie i region Górnych Łużyc. Uczniowie brali udział w zajęciach manualnych, na których tworzyli swoje maskotki, zwiedzali muzeum, a na warsztatach poznawali niektóre polskie tańce ludowe oraz tradycje typowe dla Górnych Łużyc. Najciekawszym punktem programu okazały się mroczne legendy pochodzące ze Zgorzelca, Görlitz i okolic. By ich wysłuchać, uczniowie musieli  odnaleźć kilka skrytek i sekretnych przejść, a dodatkowo same legendy wywoływały dreszczyk emocji. Była to fajna i atrakcyjna dla uczniów lekcja muzealna.