Powiatowy Konkurs Turniej Leśny

W czwartek 15 lutego odbył się 2 etap Turnieju Leśnego. Hasłem tego etapu była - ,, Zima w lesie”. Nasze drożyny ze szkoły podstawowej  - opiekun przygotowujący uczniów – p. Marzanna Stelmasik i kas gimnazjalnych – opiekun przygotowujący uczniów p. Krystyna Pogłodek  wypadły dobrze. Turniej odbył się w Nadleśnictwie Ruszów. Po rozwiązaniu zadań testowych uczestnicy konkursu udali się na wycieczkę edukacyjna powadzona przez leśnika szefa nadleśnictwa Ruszów   – p. Jacka Okonia.Podczas wycieczki udało nam się dostrzec piękne żurawie, zobaczyliśmy tropy lisa i sarny posłuchaliśmy na temat szkodnika sosny brudnicy mniszki , zapoznaliśmy się również w jaki sposób postępować gdy zabłądzimy w lesie. Przed nami jeszcze 2 etapy i wszystko możliwe w tych rywalizacjach różnice punktowe są niewielkie. Kolejny etap również w Ruszowie po testach gimnazjalnych w drugiej połowie kwietnia.
Powodzenia w dalszych etapach – opiekun podczas 2 etapu Krystyna Pogłódek