NAJLEPSI RECYTATORZY KLAS IV - VI WYŁONIENI

W czwartek 8 marca odbył się szkolny konkurs recytatorski klas IV - VI, który miał wyłonić reprezentantów Szkoły na etap miejski. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień twórczych, doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci. W zmaganiach wzięło udział 16 uczniów. Zaprezentowane zostały utwory m.in. Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej, Ludwika Jerzego Kerna, Adama Mickiewicza, Wisławy Szymborskiej czy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Jury w składzie p. A. Łykus, p. K. Mańkowska, p. I. Miklaszewska – Stawowa oraz p. E. Górecka wyłoniło sześciu laureatów, którzy będą reprezentować naszą Szkołę w Miejskim Domu Kultury:

Natalia Nowak – kl. 4c

Hanna Zwolak – kl. 4c

Mateusz Suchcicki – kl. 6b

Zuzanna Marciszyn – kl.  6b

Filip Rachwalski – kl. 6b

Jakub Jaworski – kl. 5 d

Najzdolniejszym recytatorom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach.