Tradycje wielkanocne

W dniu 16 marca 2018 r. uczniowie klasy 1b udali się pod opieką wychowawczyni, pani Iwony Makowskiej-Rybak oraz pani od języka niemieckiego do Görlitz. Dla pierwszaków było to już kolejne spotkanie w ramach współpracy polsko-niemieckiej i tym razem odbyło się ono w niemieckiej szkole partnerskiej. Tematem zajęć były tradycje wielkanocne, dlatego pierwszaki wspólnie poznawały nowe słownictwo związane z tą tematyką, wypełniały karty pracy, ćwiczyły wymowę. Tego dnia obchodziła urodziny Nele, uczennica klasy pierwszej w Görlitz, dlatego w czasie przerwy śniadaniowej wszyscy zostali poczęstowani słodyczami i owocami. Po przerwie odbywały się wyścigi na wesoło, podczas których można było się wykazać umiejętnością szybkiego reagowania, strategicznego planowania, pracy zespołowej oraz dobrą znajomością matematyki. Podczas piątkowego spotkania był czas na konwersację, wspólną pracę, naukę i zabawę.