VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października odbył się konkurs matematyczny w ramach VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Do rywalizacji o tytuł eksperta w tabliczce mnożenia stanęło 25 uczniów, którzy reprezentowali swoje klasy:

klasy 6:

Patryk Śrutka

Wiktoria Śpikowska

Gaspar Błaszczyk

Na każdym poziomie uczniowie mieli do rozwiązania 8 zadań. Każde zadanie było ściśle związane z tabliczką mnożenia i kolejne było o krok trudniejsze.

Tytuł MT EXPERT tabliczki mnożenia zdobyli:

Na poziomie klas 6

Nikodem Stankiewicz

Na poziomie klas 7

Filip Gałusza

Na poziomie klas 8

Weronika Skrzypczyk

Na poziomie gimnazjum

Gaspar Błaszczyk

Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz oceny cząstkowe z matematyki J

Ponadto cała szkoła (uczniowie, nauczyciele) mieli za zadanie uzupełnić tabelkę tabliczki mnożenia. Dzień wcześniej naszą szkołę ozdobiły plakaty dotyczące tabliczki mnożenia, które przygotowali wszystkie klasy 6,7,8 SP oraz 3 Gim. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Nad całością imprezy czuwała szkolna organizatorka akcji –Anna Marszał
Wszystkim uczestnikom VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia dziękuje za udział w konkursie i mam nadzieję, że w przyszłym roku również z chęcią weźmiecie udział w akcji WMTDay.

Anna Marszał