PÓŁKOLONIE LETNIE 2018/2019

Początek wakacji, jak co roku, minął pod znakiem półkolonii. Na przełomie czerwca i lipca w naszej szkole rozpoczęły się letnie półkolonie. Na dzieci czekało wiele atrakcji, gier i zabaw w szkole, na boisku oraz placu zabaw. Uczestnicy półkolonii brali udział w szczegółowo opracowanym programie wypoczynku, składającym się z wielu atrakcyjnych propozycji, odpowiednio dobranych do wieku dzieci. Oferta zawierała zajęcia sportowe na terenie szkoły i poza nią. Wspaniała pogoda sprzyjała spacerom i zabawie na świeżym powietrzu. Po przypomnieniu zasad bezpieczeństwa nad wodą i korzystając ze słonecznej pogody, dzieci chłodziły się w basenie. Doskonaliły tam swoje umiejętności pływackie i aktywnie spędzały czas. Uczniowie stworzyli także kodeks uczestnika półkolonii oraz wykonywali prace plastyczneo różnorodnej tematyce. Kolejne dni, to dni aktywnego wypoczynku. Na boisku szkolnym i placu zabaw odbywały się zajęcia sportowe z wykorzystaniem sprzętu sportowego. Dzieci rywalizowały w różnych konkurencjach sportowych i radośnie bawiły się na placu zabaw. Zwiedziły wiele ciekawych miejsc w Zgorzelcu, odwiedziły m.in. Fort Bolka i Lolka. Chwilę wytchnienia przynió pobyt w kinie oraz zimne lody. Dni pełne wrażeń, w przemiłej atmosferze, minęły bardzo szybko. Wszyscy uczestnicy półkolonii otrzymali na koniec drobne upominki za zaangażowanie i aktywne uczestnictwo w zajęciach.Taka forma wypoczynku i spędzania czasu wolnego podczas wakacji była dla dzieci okazją do wzajemnych spotkań, zabaw, integracji a także doskonałą lekcją historii, przyrody i bezpieczeństwa.

Katarzyna Mańkowska