SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019

Dnia 13 września odbyła się 25 edycja ogólnopolskiej akcji ,,Sprzątania świata” pod hasłem ,,Nie śmiecimy – Sprzątamy – Zamiatamy”. Nasza szkoła od początku bierze aktywny udział w tej akcji. W tym roku sprzątaliśmy wyznaczone nam tereny w godzinach przedpołudniowych. Po południu natomiast uczestniczyliśmy w spotkaniu z założycielką fundacji ,,Nasza Ziemia”. Z inicjatywy tej fundacji rokrocznie, we wrześniu, odbywa się wielkie sprzątanie. Z racji na srebrny jubileusz fundacja zaplanowała eko eskapadę, podczas której założycielka fundacji Mira Stanisławska – Meysztowicz osobiście odwiedziła rożne miejsca w Polsce, które aktywnie włączyły się w jej działania. Pierwszym przystankiem eko eskapady jest Zgorzelec. Podczas spotkania zdaliśmy relację ze ,,Sprzątania świata” w naszej szkole, podziękowaliśmy założycielce fundacji za tak wspaniałą inicjatywę dbania o naszą planetę Ziemię. Odwiedziliśmy stanowisko spółek miejskich Urzędu Miasta, rozmawialiśmy o segregacji śmieci i punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Krystyna Pogłódek