UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA STYPENDIÓW

Dnia 21.10.2019 r. w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla uczniów naszej szkoły oraz szkół niepublicznych z miasta Zgorzelec. Gospodarzem spotkania był Burmistrz Miasta Zgorzelec Pan Rafał Gronicz. Uroczystość uświetniła swoją obecnością Przewodnicząca Komisji ds. Edukacji, Kultury, Młodzieży i Sportu Rady Miasta Zgorzelec Pani Dorota Baranowska, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Pani Bożena Konarzewska oraz Przewodnicząca Rady Miasta Zgorzelec Pani Katarzyna Murmyło. Na uroczystości pojawili się również dyrektorzy szkół, którzy wręczyli swoim uczniom nagrody:

- Pani Kinga Chuda-Jaworska - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jarosława Iwaszkiewicza w Zgorzelcu,

- dyrektor Szkoły Podstawowej „Tęcza” – Pani Agnieszka Olszewska,

- dyrektor Szkoły Podstawowej  „Prymus” – Pani Anita Jędrejek,

- dyrektor Łużyckiej Szkoły Podstawowej – Pani Anna Oleksyn,

- dyrektora Szkoły Podstawowej Cogito z Oddziałami Dwujęzycznymi - Bartłomiej Czarnecki.

Stypendia przyznawane uczniom ze szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Zgorzelec, mają jedenastoletnią tradycję i zostały przydzielone w trzech kategoriach:

• stypendium naukowe - za wyniki w nauce,

• stypendium sportowe - za osiągnięcia w dziedzinie sportu.

• stypendium artystyczne - za osiągnięcia w dziedzinie artystycznej.

Uroczystość została uświetniona występem uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi: Roksanę Podłużną i Maję Szczech, które wykonały utwór pt. „Darkside”.  Drugim muzycznym przerywnikiem był występ zespołu „Rytmix” w składzie: Nikola Tetke, Vanessa Nowacka, Anna Aftyka, Bianka Zdanowicz, Roksana Podłużna i Maja Szczech, które wykonały utwór pt. "Lepsze dni". Impreza została poprowadzona przez uczniów z klasy 8b: Klaudię Kociemba, Szymona Drabikowskiego oraz Mateusza Suchcickiego. Po uroczystości  wszyscy laureaci pozowali do wspólnego zdjęcia. Gratujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.

Marita Kurasiewicz (kl. 8b)