ETAP REJONOWY REGIONALNEGO KONKURSU BIOLOGICZNO - EKOLOGICZNEGO ,,OCHRONA PRZYRODY W POLSCE”

Dnia 24 października odbył się w naszej szkole etap rejonowy Regionalnego Konkursu Biologiczno – Ekologicznego ,,Ochrona przyrody w Polsce”. Do konkursu zakwalifikowało się 11 drużyn z rożnych szkół naszego rejonu: od Bogatyni, Opolna Zdroju, Porajowa do Smólnika. Podczas konkursu uczniowie odpowiadali na pytania zamknięte, w których mieli wskazać jedną poprawną odpowiedź, łącznie było 30 pytań. Konkurs wygrał uczeń z klasy 8 Szkoły Podstawowej nr 3 w Zgorzelcu - Paweł Sułkowski. Siedmiu uczniów otrzymało awans do etapu regionalnego. Naszą szkolę reprezentował Błażej Obuchowski z klasy 7c i Szymon Stefaniak z klasy 8c. Chłopakom zabrakło jednego punktu do dogrywki o 7 miejsce i zakwalifikowania się do etapu regionalnego. Nasi uczniowie zdobyli 21 punktów, co stanowi 70 % pytań konkursowych. Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu. Życzymy powodzenia laureatom rejonu w dalszych rozgrywkach.

Krystyna Pogłodek