DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości, ale także Dzień Pracownika Socjalnego. W związku z tym delegacja uczennic z klasy VIb, razem z panią Marzeną Katą i panią Kasią Szczygieł, odwiedziły pięć zgorzeleckich instytucji, aby złożyć życzenia tym, którzy na co dzień pomagają innym.  Z podziękowaniami za ważną i trudną pracę dotarłyśmy do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Domu Pomocy Społecznej „Ostoja”, Domu Pomocy Społecznej „Jutrzenka”, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Tego dnia zakończyliśmy też akcję, podczas której zbieraliśmy słodycze dla podopiecznych PCPR, którą w budynku przy ul. Orzeszkowej prowadził Szkolny Klub Wolontariatu, natomiast przy ul. Reymonta pedagog Pani Kamila Sindrewicz. Wszystkie słodkości przekazaliśmy na ręce pani dyrektor PCPR. Dzięki dobrym sercom naszych uczniów i nauczycieli w każdym budynku udało się zebrać dużą ilość słodyczy, za co serdecznie dziękujemy!

Lena Laddach i Patrycja Kryńska (kl. 6b)