PÓŁFINAŁ XVI KONKURSU "UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ"

03 marca 2020 r. w Jeleniej Górze odbył się półfinał XVI Konkursu dla Dzieci i Młodzieży Zarządu Województwa Dolnośląskiego i Euroregionu Nysa "Uczę się bezpiecznie żyć". Naszą szkołę w kategorii klas IV - VI reprezentowali: Olga Śliwińska z kl. 5 , Michał Kurman z kl. 5b i Adam Tysiak z kl. 6a. Reprezentantką klas VII - VIII była Kinga Jakiel uczennica klasy 8c. Na sześciu stacjach  przygotowanych przez organizatorów trzeba się było wykazać bardzo rozległą wiedzą na temat bezpieczeństwa w życiu codziennym, ekologii, poruszania się środkami komunikacji miejskiej, zasadami obowiązującymi nas na drogach oraz znajomości i zasad udzielania pierwszej pomocy. Konkurencja była bardzo duża. W obu kategoriach wiekowych startowało: 30 grup w klasach IV - VI  i 30 konkurentów w klasach VII - VIII, a pytania były bardzo szczegółowe. Wszyscy uczestnicy wykazali się rozległą wiedzą i bardzo pewnie wykonywali zadania praktyczne na stacjach. Ostatecznie grupa z klas młodszych zajęła IV miejsce, a Kinga miejsce XII. Wszystkim uczestnikom SERDECZNIE GRATULUJEMY.

Krystyna Cichocka