ŻEGNAMY

Zmarł Adam Rebiger. Wieloletni nauczyciel i wychowawca. Całe swoje życie związany był ze sportem. W latach 1974 ukończył Studia Magisterskie na kierunku wychowania fizycznego i zaczął pracować w zawodzie nauczyciela w Szkole Podstawowej nr 4 i nr 5 w Zgorzelcu. W roku 1978 rozpoczął  pracę w Wojewódzkim Zrzeszeniu Sportu „Start” Jelenia Góra, a w kolejnych latach w Spółdzielni Inwalidów „Delta”, gdzie był specjalistą ds. Sportu i Rekreacji. Od 1985 roku związał swoją pracę zawodową ze Szkołą Specjalną oraz Szkołą Podstawową nr 2 w Zgorzelcu, w której pracował do emerytury. Pan Adam był wielkim miłośnikiem i pasjonatem sportu, bez którego nie potrafił żyć. Pracował  w MOS Zgorzelec, w latach 90-tych był spikerem koszykarskiego klubu „Turów” ze Zgorzelca, trenował siatkówkę, a w ostatnich latach swojego życia założył Szkółkę Wędkarską Esox przy Szkole Podstawowej nr 2. Wszystkim nam będzie brakowało tego charakterystycznego, donośnego głosu Pana Adama. Był człowiekiem niezwykłym, godnym naśladowania, z ogromnym poczuciem humoru. Wszystko, o czym wspomniano sprawia, że dziś jest nam szczególnie trudno pożegnać się z Panem Adamem. Jego odejście napełnia nas żalem i smutkiem.