WARSZTATY ARCHEOLOGICZNE KLASY 7A

W czwartek 24 września klasa 7a mogła się przekonać, na czym polega praca archeologa. Uczniowie uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach archeologicznych, zorganizowanych przez Muzeum Łużyckie, w ramach projektu "Nauka jako przygoda". Uczestnicy dowiedzieli się, jak eksploruje się obiekt archeologiczny i jak dokumentuje się stanowisko pracy oraz zabytki. Przy stanowisku pana Piotra Zubrzyckiego uczniowie mogli, przy pomocy wykrywacza metalu, wyszukać wszystkie metalowe "skarby", którymi zostali obdarowani. Dlatego też niektórzy wracali do domów ze znalezionymi nakrętkami, gwoździami, kluczami, kłódką, ale też i z kawałkiem rury :)))

Największą popularnością cieszyło się stanowisko, które obsługiwał dyrektor Muzeum pan Piotr Arcimowicz. Tu każdy chętny mógł zobaczyć, jak obsługuje się latającego drona i dowiedzieć się, jak to urządzenie wykorzystać w badaniach archeologicznych. Niektórym udało się nawet samodzielnie przez chwilę pilotować to urządzenie.

Bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom muzeum za organizację i przeprowadzenie warsztatów, a przede wszystkim Pani Małgorzacie Zysnarskiej za cierpliwości i wyczerpujące przedstawienie pracy archeologa.

Danuta Śliwińska