ORSZAK TRZECH KRÓLI 2015

Drodzy Rodzice i Opiekunowie uczniów SP 2 w Zgorzelcu,

Zapraszamy do czynnego uczestnictwa - włączenia się w chrześcijańską interpretację przeżywania świąt Bożego Narodzenia, mającą charakter wspólnotowego wydarzenia - zabawy.

Po raz drugi 6.01.2015r. ulicami Zgorzelca przejdzie ORSZAK TRZECH KRÓLI. W związku z tym chcielibyśmy przekazać kilka najważniejszych informacji dla osób zaangażowanych w to przedsięwzięcie:

• W tym roku Orszak wyruszy o godz.1300 z Goerlitz – Marienplatz. Finał nastąpi przy Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu ok.godz.15.
  • Spełniając procedury unijne, każdy uczestnik (dorosły oraz dziecko) musi mieć ze sobą ważny dowód osobisty lub paszport.
  • Uczestnicy Orszaku (osoby funkcyjne, opiekunowie, dzieci, Straż  Ojcowska) spotykają się 6.01.2015r. o godz.1220  przy Moście Staromiejskim (po polskiej stronie), tam ubierzemy się w pelerynki i wspólnie przejdziemy na Marienplatz – Goerlitz.
  • Nasza Szkoła tworzy Orszak Króla Afrykańskiego. Strój dla dzieci to niebieska pelerynka, którą na miejscu otrzymają wszyscy, którzy złożyli pisemną deklarację, tarcza dla chłopców, którą należy przygotować samodzielnie w domu i przynieść na Orszak, peleryny dla ojców (brązowe), które również będą do odebrania na miejscu (należy tylko zabrać ze sobą pasek).
  • Chłopcy – rycerze zabierają na Orszak przygotowane wg podanego wzoru TARCZE, dziewczynki – NAŁĘCZKI.
  • Tarcze dla chłopców - jednakowy rozmiar i wzór dla wszystkich uczestników do wykonania we własnym zakresie. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.
  • Dziewczynki oprócz pelerynek otrzymają welon, na który założą przygotowaną w domu nałęczkę (wzór również na stronie szkoły).
  • Straż ojcowską tworzą tatusiowie, którzy pisemnie złożyli deklaracje(1 ojciec na 5 dzieci).
  • Orszak dzieci po oddaniu przez króla daru i złożeniu pokłonu przed Bożą Dzieciną przechodzi do specjalnego sektora,  gdzie odbierają je rodzice bądź opiekunowie około 1500.
  • W dalszych wydarzeniach dzieci uczestniczą pod opieką rodziców.
  • WAŻNE !!! W tym roku w centrum Orszaku idą TYLKO dzieci zdeklarowane i w pelerynkach z tarczami lub welonami (bez opiekunów) w asyście Straży Ojcowskiej. Wszystkie pozostałe osoby idą za Orszakiem.
  • Rodzice zapewniają dziecku przyjazd (lub doprowadzenie) na miejsce zbiórki (Most Staromiejski) oraz odebranie go po zakończonym Orszaku.
  • Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.orszak.org oraz www.orszak.org/zgorzelec, www.sp2zgorzelec.szkolnastrona.pl

II Orszaku Trzech Króli 2015

SP2 w Zgorzelcu