Wiosna, wiosna już na łące!- zajęcia otwarte dla przedszkoli

22 i 24 kwietnia 2015 roku naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 8 oraz z Przedszkola nr 9 w Zgorzelcu. Przedszkolaki z „ósemki” przygotowały dla nas niespodziankę, piękne przedstawienie wielkanocne. Były tańce, śpiewy i recytacje. Uczniowie naszej szkoły nagrodzili małych artystów wielkimi brawami.  Zaproszeni gości zwiedzili szkołę. Był też czas na pyszny poczęstunek. Tym razem swoje talenty aktorskie zaprezentowali uczniowie klasy III a pod czujnym okiem wychowawczyni pani Małgorzaty Marek- Konopskiej. Szkolny hol zamienił się w prawdziwą łąkę, na której można było zobaczyć Panią Wiosnę, Biedronki, Bociana, Żabkę, Pszczółkę oraz Motyle. Mieszkańcy łąki przygotowali dla dzieci zagadki oraz zadania. Przyszłe pierwszaki pięknie głoskowały i liczyły. Był też czas na zajęcia ruchowe. Pani Ewelina Stefaniak poprowadziła piękny pląs do piosenki „ Kle kle boćku”. Wiosnę przybliżyła nam dzieciom klasa Ie  przedstawieniem pt. „Witamy wiosnę”. Następnie przedszkolaki udały się do sal lekcyjnych gdzie pani Beata Burdzy i Grażyna Michalik- Wojtukiewicz poprowadziły zajęcia artystyczne. Mając do dyspozycji różne materiały plastyczne dzieci przy pomocy pań i rodziców „wyczarowały” piękne łąki. Przyszłe pierwszaki otrzymały prezenty i z uśmiechem na twarzy wróciły do przedszkoli.

Czekamy na was we wrześniu Uśmiech
Wiosna i jej przyjaciele z łąki:

Wiosna-Ania Budnik

Bocian-Joasia Ilnicka