TYDZIEŃ JĘYKA OJCZYSTEGO W KLASACH I-III

W ramach obchodów Tygodnia Języka Ojczystego w czwartek 28 lutego w szkolnej bibliotece odbył się Konkurs Głośnego Czytania. O tytuł Mistrza Głośnego Czytania walczyli uczniowie klas I-III. Każdą klasę reprezentowały dwie osoby. Uczestnicy w ciągu 2 minut mieli zaprezentować fragment z książki wyznaczony przez jury. Trudność polegała na tym, iż nie znali tekstu, który będą czytać, ani nie mieli możliwości wcześniejszego przygotowania go w domu. Fragmenty dostosowane do wieku dzieci pochodziły z następujących źródeł: „Detektyw Zagadka-tajemnica szóstego stopnia” Iwony Czarkowskiej (kl. I), „Skarb na Miodowym Wzgórzu” Katarzyny Szestak (kl. II) oraz „Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kasdepke (kl. III).

Jury, oceniając każdą prezentację, wzięło pod uwagę następujące kryteria: dykcję i wyrazistość, interpretację tekstu, płynność i bezbłędność podczas czytania oraz ogólny wyraz artystyczny. Po zsumowaniu punktów okazało się, że Mistrzem Głośnego Czytania został Marcel Sawicki z klasy 1a, który był bezkonkurencyjny i zdobył 60 punktów, czyli maksymalną ilość. Na drugim miejscu uplasowała się Amelia Kowalczyk z klasy 2a, a tuż za nią Hania Wiernicka z tej samej klasy. Zwycięzca otrzymał tytuł Mistrza Głośnego Czytania, dyplom, piękną książkę, czekoladę, a wszyscy uczestnicy słodką niespodziankę. Gratulujemy zwycięzcy oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

Iwona Miklaszewska - Stawowa