„KRÓLOWA ŚNIEGU”- LEKTURA W PUDEŁKU W KLASIE II A

Czytanie lektury może być niezwykle fascynujące, kiedy można dać upust wyobraźni i zamknąć jej treść w zaczarowanym pudełku. Przekonali się o tym uczniowie klasy 2a czytając baśń Hansa Christiana Andersena pt. „Królowa Śniegu”. Dzieci wykonały pudełka ozdobione śnieżynkami, gwiazdkami i sopelkami lodu. Niektóre pudełka przypominały lodowe komnaty, było nawet pudełko w kształcie sanek. W pudełkach ukryły się przedmioty związane z treścią czytanej baśni: rysunki, figurki z plasteliny i klocków Lego, przebrane lalki, śnieg z piórek i waty, śnieżynki z włóczki, lusterka, rękawiczki i mnóstwo innych rzeczy. Wśród skarbów znalazł się także list do Kaja i wspaniałe motto o miłości i przyjaźni. Wszystkie dzieci dumnie prezentowały swoje pudełeczka i z przejęciem opowiadały o złej Królowej Śniegu oraz o przygodach Gerdy, która uratowała Kaja. To była niezapomniana przygoda z lekturą, która przyniosła dzieciom dużo radości i satysfakcji. Każde pudełko to świat wyobraźni dziecka inspirowany baśnią, prawdziwy skarbiec jego pomysłów.

Małgorzata Marek-Konopska