Osiągnięcia uczniów klasy 5b

Szymon Drabikowski - we wrześniu 2016 r. zakończył swoją "karierę" jako zawodnik taekwondo. Po czterech latach treningów, siedmiu medalach i zdobyciu żółtego pasa, postanowił zmienić dyscyplinę - na piłkę nożną. Na zdjęciu prezentuje się w stroju bramkarza, gdyż na takiej pozycji  jest obsadzany. W tym czasie reprezentował klub Football Academy Zgorzelec na dwóch turniejach, gdzie drużynowo zdobyli dwa medale.

Jakub Marek - uczęszcza do Szkółki Piłkarskiej Football Academy Zgorzelec. Otrzymał statuetkę dla najlepszego zawodnika drużyny Football Academy na jednym z turniejów Okręgowego Związku Piłki Nożnej, który odbył się  w Bogatyni. Medale zdobywa za udział i zajęte miejsca w w/w turniejach, m.in. w Zgorzelcu, w Pieńsku, Legnicy, Lwówku, Polkowicach, Bolesławcu, Zawidowie. W roku szkolnym 2016/2017 otrzymał od Szkółki Piłkarskiej Football Akademy w Zgorzelcu stypendium sportowe, dzięki temu przez cały rok ma możliwość uczęszczania na treningi za darmo.
Kacper Marek:
2013 rok - KRÓL STRZELCÓW W TURNIEJU KOSZYKÓWKI CHŁOPCÓW.
2013 rok - NAGRODA ZA JEDNEGO Z NAJLEPSZYCH ZAWODNIKÓW SEZONU PIŁKARSKIEGO NYSA ZGORZELEC
2103 rok - KRÓL STRZELCÓW W TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ.
2015 – II MIEJSCE W TURNIEJU KOSZYKÓWKI ULICZNEJ STREETBALL.
2015-2016 rok - WIELOKROTNIE I ORAZ II MIEJSCE W ZAWODACH LEKKOATLETYCZNYCH
2016 rok- III MIEJSCE W TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ MINIEURO.
2016 rok- I MIEJSCE W TURNIEJU KOSZYKÓWKI ULICZNEJ STREETBALL.
2016 rok - ZDOBYCIE PIERWSZEGO MIEJSCA W ZAWODACH LEKKOATLETYCZNYCH.
 W NAGRODĘ ZA PIERWSZE MIEJSCE UDZIAŁ W PRESTIŻOWYM    OBOZIE SPORTOWYM W OŚRODKU PRZYGOTOWAŃ OLIMPIJSKICH W SPALE .
2016 rok- STYPENDIUM SPORTOWE ZA OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE.
Nikodem Stocki – piąty rok trenuje w uczniowskim klubie sportowym  UKS Hutnik Pieńsk. Jest kilkukrotnym mistrzem, wielokrotnym medalistą
Międzywojewódzkich Lig Zapasów w Stylu Klasycznym w wadze w przedziałach od 27 do 42 kg.