Miłe odwiedziny u czwartaków

Dobre rady dla włascicieli psów i nie tylko

W środę 29.09.2010r. na lekcji przyrody z panią J. Szeremetą klasę IV C odwiedził dyrektor Schroniska dla Zwierząt w Zgorzelcu.
Przekazał uczniom dużo ciekawych informacji na temat psów i kotów. Czwartaki dowiedziały się między innymi,jak należy karmić zwierzęta - psy karmimy suchym chlebem, pokarmami z puszek i z worków (sucha karma). Natomiast nie wolno dawać psom jedzenia, które jedzą ludzie.
Nie wolno iść na spacer z psem, kiedy jest po posiłku, bo kiedy będzie szybko biegł może dostać skrętu jelit. Psy powinny jeść od 2 do 3 razy dziennie w zależności od wielkości psa.
Pan dyrektor zachęcił czwartaków do przynoszenia karmy dla psów i kotów. Opowiedział uczniom, jak należy dbać o swoje pupile w domu. Z dużym zainteresowaniem wszyscy słuchali ciekawostek i anegdot o pieskach i kotkach.