Wyjazd do Görlitz klasy 1b

W dniu 29 września uczniowie klasy 1b brali po raz pierwszy udział we współpracy polsko-niemieckiej, opiekę nad nimi pełniły wychowawczyni - pani Iwona Makowska-Rybak i nauczycielka j.niemieckiego. Wszyscy uczniowie mieli mnóstwo pytań przed pierwszym wyjazdem, jak wygląda szkoła w Görlitz, jacy są uczniowie, jak się nazywają, na czym polega wspólna praca …

W piątek rano wszytsko stało się jasne. Najpierw wszyscy udali się do szatni, ponieważ tutaj przez cały rok obowiązuje obuwie zmienne, a potem do klasy. Czekali tam już niemieccy uczniowie ze swoimi nauczycielami. Po krótkim powitaniu utworzone zostały pary tandemowe i można było przejść do dalszej pracy. Połowa uczniów udała się na zabawy integracyjno-ruchowe. Natomiast ci, którzy pozostali w klasie mieli najpierw zajęcia językowe. Po wspólnej przerwie śniadaniowej nastąpiła zamiana grup. Większość uczniów dopiero niedawno rozpoczęłą naukę języka obcego (polscy uczniowie - języka niemieckiego, a niemieccy - naukę języka polskiego), dlatego mimika twarzy, dłonie, kartka papieru bardzo pomagały we wzajemnej komunikacji. Czasami pomagali nauczyciele. Wszystkie pary wykonywały swoje zadania z wielkim zaangażowaniem i nawet nie zauważyły, że współpraca w dniu dzisiejszym dobiegła końca. Do zobaczenia wkrótce!