Uczniowie z Görlitz z wizytą u kl. 1b

W dniu 05 stycznia 2018 r. odbylo się kolejne spotkanie w ramach współpracy polsko – niemieckiej. Tym razem to koledzy z Niemiec przyjechali do klasy 1b do Zgorzelca, aby wspólnie brać udział w zajęciach językowych i ruchowych. Tematem przewodnim spotkania była zima. Okazało się, że prawie wszyscy bez problemu rozpoznali swojego partnera, z którym pracowali podczas ostatniej współpracy. Następnie utworzone zostały dwie grupy. Pierwsza grupa miała zajęcia językowe w klasie. Uczniowie poznawali kilka podstawowych wyrażeń, opisujących typowo zimowe aktywności. Tutaj pomocą służyła wychowawczyni klasy 1b pani Iwona Makowska-Rybak oraz wychowawczyni klasy pierwszej z Görlitz. W tym czasie druga grupa miała zajęcia z panią od j.niemieckiego na małej sali gimnastycznej. Łączyły one ze sobą ruch i naukę. Wszyscy ćwiczyli wymowę imion uczestników spotkania, utrwalali nazwy kolorów. Potem  była krótka przerwa śniadaniowa. Po przerwie uczniowie z zajęć ruchowych udali się do klasy, a ci z klasy do małej sali gimnastycznej. Piątkowe spotkanie z rówieśnikami z Görlitz szybko dobiegło końca, ale dało dużo radości i zadowolenia z postępów w nauce języka niemieckiego.