PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W czwartek oraz w piątek 14 i 15 lutego 2019 r. uczniowie klas pierwszych naszej szkoły zostali przyjęci do grona czytelników szkolnej biblioteki.

W przygotowanie uroczystości włączyły się uczennice klas 5a i 5c: Laura Gadomska, Laura Pająk, Hania Brzozowska, Natalia Nowak, Oliwia Rasławska, Ala Sawicka i Hania Zwolak. Wcielając się w postacie ze znanych dzieciom bajek, przygotowały i zaprezentowały krótkie przedstawienie, wprowadzając młodszych w świat książki, biblioteki oraz zasad i reguł w niej panujących.

Pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki i dbać o nie jak o najlepszych przyjaciół. Następnie sam Król – Czytelnik  i Królowa – Książka dokonali aktu pasowania każdego ucznia na czytelnika. Dowodem potwierdzającym to wydarzenie był pamiątkowy dyplom złożony na ręce wychowawczyni każdej z klas pierwszych.

Na zakończenie nowi czytelnicy otrzymali drobny prezent w postaci zakładek do książki i mogli samodzielnie wypożyczyć książkę.

I. Miklaszewska - Stawowa