SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO I JĘZYKA ANGIELSKIEGO W JELENIEJ GÓRZE

Dnia 7 marca 2019 r. dziesięcioro uczniów naszej szkoły z klas ósmych i trzecich gimnazjum, laureatów etapu szkolnego, przystąpiło do finałowego etapu konkursu EGie z języka niemieckiego i języka angielskiego w Jeleniej Górze. Organizatorem konkursu było III Liceum Ogólnokształcące im. Jędrzeja Śniadeckiego. Nasi uczniowie udali się tam pod opieką pani Janiny Rothkegel i zaprezentowali się rewelacyjnie!

W konkursie z języka niemieckiego Stella Hobusch (3a gim.) zajęła I miejsce i zdobyła dla naszej szkoły supernagrodę - wyjazd do miasta Erfstadt (w Niemczech) dla 5 uczniów wraz opiekunem na 6 dni. Koszty pobytu i utrzymania zapewnia fundator nagrody „Stowarzyszenie Miast Partnerskich Erfstadt- Jelenia Góra”. Wśród laureatek konkursu z języka niemieckiego, oprócz Stelli, znalazła się też Dominika Rec (kl. 8a) i zajęła wysokie - IV miejsce. IV miejsce zajął także Michał Ilnicki (kl. 3b gim.) w konkursie z języka angielskiego. Gratulujemy naszym laureatom i dziękujemy całej dziesiątce za godne prezentowanie SP 2.

Renata Kmieć