Dwujęzyczni przewodnicy w SP2

Uczniowie klasy IV b (wych. M. Stelmasik) – grupa niemiecka spotkali się w czwartek 29.09.2011 w SP 2 z rówieśnikami z Dietrich-Heise-Schule z Görlitz.

Tematem spotkania w ramach współpracy było „Nasza szkoła”. Cztery polsko-niemieckie grupy poznawały zakamarki naszej szkoły, przeprowadzały krótkie wywiady z pracownikami, a na koniec zwiedzania opracowali swój szkolny słowniczek. Goście z Niemiec podziwiali plac zabaw i wspaniały obiekt sportowy „Orlik”. Zaskoczeni byli istnieniem gabinetu pielęgniarskiego i wyposażeniem gabinetów. Druga część spotkania polegała na przedstawieniu za pomocą plasteliny i pudełek jednego z dwóch najciekawszych obiektów szkoły. Wszystkie cztery grupy wykazały się wielką fantazją i plastycznymi umiejętnościami, a powstałe modele „Orlika” i placu zabaw można podziwiać w sali nr 5 i na załączonym zdjęciu. Każde zadanie podczas spotkania było punktowane i tym razem po 2 konkurencjach zwyciężyła grupa zielona. Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalej wspaniałej zabawy w ramach współpracy.