MISTRZOSTWA POWIATU W KOSZYKÓWCE 3x3 W RAMACH IGRZYSK DZIECI 2019/2020

16 października 2019 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce 3x3 w ramach Igrzysk Dzieci 2019/2020 w Szkole Podstawowej nr 5 w Zgorzelcu. W kalendarzu imprez szkolnych jest to nowość. 3x3 to odmiana klasycznej koszykówki, w której dwie trzyosobowe drużyny grają przeciwko sobie, próbując zdobyć jak największą liczbę punktów, wrzucając piłkę do jednego kosza. Od 2020 roku jest również dyscypliną olimpijską.

Dziewczynki wywalczyły II miejsce wygrywając z SP 3, a ulegając dziewczynkom z SP 5. Natomiast chłopcom zabrakło trochę szczęścia, bo przegrali nieznacznie z SP 5 i SP 3 zaledwie 1 punktem!!! Naszą szkołę reprezentowały: Oliwia Nicoś z kl. 6c, Weronika Wolska, Weronika Stankiewicz i Laura Michalak z klasy 5a oraz chłopcy: Miłosz Fryszer, Miłosz Furmańczyk - klasa 6a, Tomasz Kret z klasy 5c i Michał Senkowski z klasy 5a.

Danuta Śliwińska