Podsumowanie Finałów Dolnośląskich w Ramach Igrzysk Dzieci w Lekkiej Atletyce

18.05.2023 w Oleśnicy odbył się Finał Wojewódzki  w Czwórboju Lekkoatletycznym. Dzieci rywalizowały w biegu na 60m , skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i w biegu na 600m dziewcząt i 1000m chłopców. Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze zajmując VIII miejsce w klasyfikacji chłopców, którzy starowali w składzie : Filip Polkowski                  ( 5 miejsce indywidualnie) Dawid Chodysz, Mateusz Falasa, Patryk Mazur, Dawid Koput i Adam Rudnicki.  Dziewczęta,  mimo ambitnej postawy i wielu rekordów życiowych, zajęły XIII miejsce,  startowały w składzie: Natasza Królikiewicz, Kamila Pałys, Emilia Dąbrowska, Anna Kotlarz, Aleksandra Suchcicka i Maja Małecka.

6 czerwca 2023 na stadionie w Polkowicach odbył się Finał Dolnośląski Lekkoatletycznych Igrzysk Dzieci. Uczniowie Naszej szkoły rywalizowali indywidualnie w wybranej konkurencji . W klasyfikacji drużynowej chłopcy spisali się znakomicie zajmując II miejsce na Dolnym Śląsku!  Chłopcy startowali w składzie:

Filip Polkowski I miejsce w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 61,5 m ,Patryk Mazur III miejsce w pchnięciu kulą, Adam Rudnicki V miejsce w biegu na 1000m,WojciechMielewczyk X miejsce w biegu na 300m, Franciszek Hryniewiecki XVIII miejsce w biegu na 300m , Damian Kamiński XIV miejsce w rzucie piłeczką palantową, Mateusz Falasa VI miejsce w skoku w dal, Dawid Koput XI miejsce w skoku w dal, Borys Niklewicz XIII miejsce w skoku w dal, Mateusz Suprowicz XV miejsce w skoku w dal, V miejsce w sztafecie 4x100m i XIII miejsce w sztafecie szwedzkiej.

W klasyfikacji drużynowej dziewcząt zajęliśmy wysokie VII miejsce. Reprezentacja dziewcząt: Hanna Wiernicka IV miejsce w pchnięciu kulą, Aleksandra Suchcicka V miejsce w skoku w dal, Anna Kotlarz XX miejsce w biegu na 60m , Kamila Pałys XII miejsce w rzucie piłeczką palantową, Pola Aniszkiewicz XIII miejsce w rzucie piłeczką palantową, Patrycja Przybylińska XI miejsce w skoku wzwyż, Zuzanna Wielgus w biegu na 6000m z powodu drobnego urazu nie ukończyła biegu, Emilka Dąbrowska startowała w sztafetach 4 x 100m XII miejsce i w sztafecie szwedzkiej X miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów